Zapraszamy serdecznie na I Konferencję online dla wszystkich nauczycieli, szkolnych doradców zawodowych, pedagogów, dyrektorów, wychowawców, psychologów, edukatorów i wszystkich zainteresowanych.

Temat: ,,Siła relacji między nauczycielem a uczniem. Zbiór skutecznych metod dla edukatora” organizowaną przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ODN Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia 

Termin Konferencji:  08.04.2021r.

Poruszymy ważne tematy dla edukacji jak:

☑ Potrzeba zmian w pracy nauczyciela (nauczyciel w roli coacha, tutora, mentora)
☑ Jak odkrywać talenty i rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia i tworzenia?
☑ Jak nie dać się stresowi, jak zapanować nad sobą w sytuacjach stresujących?
Wspólnie odpowiemy na wszystkie pytania.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W KONFERENCJI
☑ W konferencji wystąpią tylko doświadczeni prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą opartą na własne doświadczenia,
☑ Nie będziemy mówić o tym co było, ale o tym co jest i co czeka nas w niedalekiej przyszłości,
☑ Podpowiemy, wskażemy rozwiązania, wypracowane techniki pracy z uczniem, przy użyciu metod tutoringu i coachingu
☑ Podpowiemy jak rozpoznawać, przeciwdziałać sytuacjom stresowym i jak sobie z tym radzić,
☑ Umożliwiamy wymianę doświadczeń z uczestnikami oraz dyskusję z prelegentami
☑ Wystawiamy imienne zaświadczenie MEN potwierdzające udział w szkoleniu w formie PDF lub w formie drukowanej (do wyboru).

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/737965780242524

Udział w konferencji to koszt 𝐬𝐲𝐦𝐛𝐨𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 opłaty za zaświadczenie MEN:
PDF wysłane mailem: 15,00 zł
 Drukowane, z pieczątką wysłane listem poleconym: 30,00 zł

Zapisy: https://csipz.pl/produkt/konferencja/  

HARMONOGRAM KONFERENCJI 

 

GODZINA TEMAT
17:00 – 17:05 Uroczyste otwarcie I Konferencji  – konferencję poprowadzi Anna Płoska Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia
17:05 – 17:50 “Tutoring i jego rola w kształtowaniu relacji” – poprowadzi Daniel Syrek – doktorant Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w  Katowicach, na co dzień pracujący jako tutor w TDJ Foundation, pedagog, oligofrenopedagog,  terapeuta ręki, trener umiejętności społecznych, asystent turystyczny osób niepełnosprawnych  oraz nauczyciel przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej. Stara się zarażać osobistą  miłością do kwestii związanych z jego wykształceniem, dodatkowo nieustannie kształcąc się w  tym kierunku. Kocha też ludzi, inne kultury, nowe smaki i nieznane krajobrazy. A poznaje je  najczęściej za niewielkie pieniądze z plecakiem i namiotem na plecach – puste kieszenie nie są  przeszkodą, a zew podróży nieustannie ciągnie go w nieznane. A co już poznał? Fortepian,  gitara, teatr, wspinaczka górska – to dodatki, które ocieplają jego dzień powszedni.

                                        ————————————– 

Prelekcja dedykowana dla nauczycieli zainteresowanych kształtowaniem relacji uczeń-nauczyciel.

Dzięki udziałowi w prelekcji Uczestnicy:

  • poznają  rolę tutoringu w kształtowaniu relacji uczeń-nauczyciel,
  • przekonają się, że partnerska  forma tej współpracy nie niszczy autorytetu
  • nauczyciela, a przeciwnie – buduje go, dbając o  poczucie bezpieczeństwa podopiecznego,
  • utwierdzą się, że relacja oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu  może sprawić, że zwycięzcą „walki o wykształcenie” staną się obie strony.
17:50 – 18:00 Sesja pytań i odpowiedzi.

5 minut przerwy

18:00 – 18:45 “Jak narzędzia coachingowe wspierają nauczyciela i doradcę zawodowego w pracy w szkole” – poprowadzi Barbara Habrych  – doradca zawodowy z doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i studentami. Trenerka biznesu i edukacji, specjalistka HR i rekruterka z wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu rozwoju menedżerów dużej organizacji oraz w start-upie rekrutacyjnym. Autorka programów rozwojowych dla pracowników i menedżerów budowanych w oparciu o modele efektywności biznesowej. Współautorka eksperckiego podręcznika HRM. Zajmowała się projektowaniem i wdrażaniem procesów HR: adaptacja, rozwój i wsparcie dla menedżerów w zakresie zarządzania i relacji w zespole, programy talentowe, sukcesja, mentoring, zarządzanie szkoleniami, dzielenie się wiedzą w organizacji, wspieranie rozwoju kultury organizacyjnej.Obecnie pracuje jako doradca zawodowy oraz trener i rekruter-freelancer. W ramach własnej działalności gospodarczej współpracuje z biznesem. Prowadzi także szkolenia dla nauczycieli z zakresu tutoringu. Praktykę doradztwa zawodowego opiera o personalizację i budowanie relacji, wykorzystując narzędzia stosowane w tutoringu i coachingu. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się w formie artykułów eksperckich publikowanych na platformie na rzecz uczenia się dorosłych EPALE, której jest ambasadorką.

                                          ————————————– 

Prelekcja dedykowana dla nauczycieli, którzy pracują z uczniami indywidualnie lub w małych grupach i chcą wspierać ich w wyborze celów edukacyjnych oraz motywować w ich osiąganiu.

Omówione zostaną Techniki komunikacyjne ( rola pytań w coachingu, techniki konstruowania i zadawania pytań, prowadzenie rozmowy coachingowej) i wybrane narzędzia coachingowe w pracy nauczyciela.

Dzięki udziałowi w prelekcji Uczestnicy:

  • poznają założenia coachingu;
  • będą potrafili korzystać z wybranych narzędzi coachingowych;.
  • rozwiną postawę wspierania w rozwoju i realizacji celów swoich uczniów.
18:50 – 19:00 Sesja pytań i odpowiedzi.

5 minut przerwy

19:00 – 19:45 “Strategie radzenia sobie ze stresem w pracy nauczyciela” – poprowadzi dr Teresa Wagner Tomaszewska  – dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem  w prowadzeniu zajęć z zakresu pedagogiki, zajmujący się  obszarem uprawnień Animatora w rozwoju podmiotowości i przedsiębiorczości. Doświadczony trener prowadzący  szkolenia m.in.: w Sp. z o.o. ADEPT Gdańsk, MW Consulting Szczecin, Genesis Hubert Olchawa, Pracownia Szkoleń i Rozwoju Competens – Kielcach, Firma Jarosław Szałajko – Doradztwo Gospodarcze, Negocjacje i Szkolenia w  Katowicach  a także szkolenia  dla pracowników Sądu Okręgowego w Olsztynie.  

W latach 2017-2019 nauczyciel zajmujący się doradztwem zawodowym. 

Wykładowca zajmujący się tematyką z obszaru pedagogiki na takich uczelniach jak: Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Nauk Społecznych, Wyższa Szkoła Nauk       o Zdrowiu w Bydgoszczy, Oddział Łódź, Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach,   a także Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej (2017-2020).

Od 2015 trener (zakres pomocy społecznej oraz przeciwdziałania przemocy) w Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Krakowie. Przez 27 lat pełniący funkcję Kierownika Sekretariatu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Mysłowicach, a od 6 lat Kierownik Biura Obsługi Interesantów w Sądzie Rejonowym w Mysłowicach. 

                                           ————————————– 

Warsztaty dedykowane dla nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Dzięki udziałowi w prelekcji Uczestnicy:

  • poznają wybrane strategie radzenia sobie z zawodowymi sytuacjami stresowymi;
  • dowiedzą się jak przeciwdziałać stresowi zawodowemu.

 

19:45 – 20:00 Sesja pytań i odpowiedzi.
20:00 Zakończenie Konferencji.

 

 

 

  • Promocja!

    Mentoring LIDERÓW w niezależnym doradztwie zawodowym

    490,00 1 119,00 
  • Warsztat online „Partyjka Pasjansa” – materiały, zaświadczenie

    25,00