Wyniki Konkursu

„Pokaż nam swoje zainteresowania”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na fotografie przedstawiające zainteresowania uczniów został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i pracę włożoną          w wykonanie fotografii. 

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, spełniających wymogi formalne i techniczne, Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsceMiłosz Omelaniuk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach – dowolna nagroda główna.

II miejsceEmilia Grzyb, Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej – nagroda w postaci Gimbala ręcznego DJI Osmo Mobile 4 SE.

II miejsce Ex aequo – Marcel Kopaczewski, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kazimierza Ecksteina w Świeciu – nagroda w postaci Gimbala ręcznego DJI Osmo Mobile 4 SE.

Autorzy zwycięskich prac konkursowych zostaną autorami ilustracji edukacyjnych kart rozwojowych. Organizator najprawdopodobniej wykorzysta w tym celu min. 3 zdjęcia od każdego wyżej wymienionego uczestnika.

 

 

Decyzją Komisji Konkursowej wyróżnienia otrzymali:

 • Maja Morozas

 • Daria Zarach

 • Amelia Kowalczyk

 • Adam Łukaszewski

 • Sandra Kuliczkowska

 • Emilia Mastalska

 • Eunika Urawska

 • Zofia Maniak

 • Szymon Jankowski

 • Jakub Burdyński

Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają Kartę Podarunkową do sklepów Empik, zostaną również autorami ilustracji edukacyjnych kart rozwojowych. Organizator najprawdopodobniej wykorzysta w tym celu 2 zdjęcia od każdego wyżej wymienionego uczestnika.

 

O szczegółach laureatów poinformujemy mailowo.

Autorom zwycięskich i wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy!

 

 

W procesie powstawania kart edukacyjnych Twórczy Zespół Wdrożeniowy będzie opracowywał każdą fotografię. Niewykluczone, że uczestnicy, który nie otrzymali nagrody w niniejszych wynikach konkursu, otrzymają wyróżnienie i zostaną autorami pojedynczej karty rozwojowej.      O tym zadecyduje grafik komputerowy i zapotrzebowanie na poszczególną ilustrację. Wiele fotografii ma potencjał. Jeżeli Twoja fotografia zostanie zakwalifikowana do puli kart rozwojowych – będą ją używać w swojej pracy edukatorzy z całej Polski! Zaglądaj do nas wiosną 😊

KONKURS KIEROWANY JEST DO UCZNIÓW:

N

7 klasy szkoły podstawowej,

N

8 klasy szkoły podstawowej,

N

1 klasy szkoły ponadpodstawowej,

N

2 klas syzkoły ponadpodstawowej,

N

Uczniów wszystkich typów szkół.

Przeczytaj jak krok po kroku najlepiej przygotować się do udziału w konkursie, aby zapewnić sobie wygraną!

Konkurs rozpoczyna się 05.12.2022 o godzinie 12:00,              a kończy się 08.01.2023 r o godzinie 23:59. 

Dobrze zaplanuj swój udział w konkursie. Nie zostawiaj na ostatnią chwilę wykonanie fotografii, nie działaj w pośpiechu.

W  konkurscie „Pokaż nam swoje zainteresowania” najwyżej oceniana jest dobra jakość zdjęć oraz kreatywność przedstawienia wybranych form zainteresowań.

Do konkursu fotograficznego może zgłosić się uczeń każdej szkoły (publicznej i niepublicznej, szkoły specjalnej lub ośrodka szkolno wychowawczego itp.).

Jedynym kryterium nie jest wiek Uczestnika, a fakt do której chodzi klasy. Przyjmujemy zgłoszenia od Uczniów z ostatnich dwóch klas szkoły podstawowej i dwóch pierwszych klas szkoły ponadpodstawowej. 

To czas kiedy uczniowie dokonują pierwszych poważnych decyzji edukacyjno-zawodowych, rozpoznają swoje zasoby    i odkrywają zainteresowania.

Twoje zgłoszenie do konkursu powinno składać się z 2 części:

1. Wypełniony formularz zgłoszeniowy.

2. Wiadomość mailowa wraz z załącznikami.

Załącznikami są Oświadczenia (Załącznik nr 1 oraz Załącznik nr 2 Regulaminu Konkursowego) oraz Praca Konkursowa – czyli Twoje fotografie. Pamiętaj aby nie pominąć żadnego kroku!

Zdjęcia konkursowe możesz wykonać profesjonalnym sprzetem fotograficznym lub smatfonem. Nie jest dla nas istotne czym wykonasz zdjęcia, ważne jest jaki masz pomysł na ich wykonanie.

Pamiętaj jednak, że pojedyncze zdjęcie nie powinno zajmować więcej niż 3 MB. Format zdjęć to .jpg lub .png., natomiast pliki powinny być nazwane nazwiskiem, imieniem uczestnika oraz numerem porządkowym kolejnej fotografii. (Przykład: Kowalski_Jan_1.jpg, Kowalski_Jan_2.png itd.).

Praca Konkursowa powinna zawierać od 8 do 15 zdjęć, jednak liczba przesłanych zdjęć w zgłoszeniu konkursowym nie wpływa na ocenę pracy konkursowej (wysłanie 15 szt. fotografii nie gwarantuje wygranej).

Czekamy na zdjęcia przedstawiające zainteresowania młodzieży. Twoje, Twoich kolegów i koleżanek (Nie pytamy    o to jakie są dostępne formy spędzania wolnego czasu, lecz o te, które dotyczą Twojej kategorii wiekowej).

Każde zdjęcie powinno przedstawiać zainteresowania     o innym charakterze i kategorii. 

(Przykład: zdjęcie nr 1 – wybrana dyscyplina sportowa, zdjęcie nr 2 – rysowanie komiksów,  zdjęcie nr 3 – gra na instrumencie muzycznym itd.).

Jury Konkursowe będzie oceniało przede wszystkim fakt, czy każde nadesłane przez Ciebie zdjęcie przedstawia inne hobby.

Kolejnym kryterium jest jakość zdjęć: wysoka rozdzielczość, żywe i wyraziste kolory. Fotografie powinny być wykonane starannie, bogate w szczegóły.

Pamiętaj, że przedmiotem Pracy Konkursowej są fotografie, zatem wszystkie grafiki, ikony i ilustracje graficzne wykonane w programach graficznych nie będą brane pod uwagę. 

Ostatnią istotną kwestią są fotografie bez wizerunku osób trzecich. A zatem, jeżeli na przykład  fotografujesz kolegę, którego pasją jest jazda na deskorolce – pamiętaj aby wykonać zdjęcie, na którym twarz kolegi nie będzie widoczna.  

Najciekawsza informacja – NAGRODY! cool W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

 • Gogle VR OCULUS Quest 2 128GB – Przeniesiesz się do wirtualnej rzeczywistości oraz do miejsc z pozoru niedostępnych, takich jak głębiny ocenu czy kosmos. W kilka chwil obudzisz wiele wrażeń i emocji!
 • Kamera GoPRO Hero 11 Black – najnowszy model! Pod wodą i na lądzie, w ruchu i super ekstremalnych warunkach nagrasz swoje pasje i to w świetnej rozdzielczości!
 • Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 4 SE. Dzięki niemu uchwycisz najlepsze kadry i filmowe ujęcia z niebywałą płynnością. 
 • Dodatkowo zostaną przyznane wyróżnienia w postaci Kart Podarunkowych o wartości 50,00 zł, do wykorzystania w salonach Empik i przez stronę internetową www.empik.com.

Bez wątpienia obok nagród rzeczowych ogromnym wyróżnieniem dla laureatów konkursu będzie możliwość zostania autorem/ką fotografii, z której powstaną edukacyjne karty rozwojowe. Oznacza to, że na Twoich zdjęciach będą pracować doradzcy zawodowi, nauczyciele, psychologowie i rodzice z całej Polski! 

Autor/ka ilustracji edukacyjnych kart rozwojowych – ten sukces będziesz mógł/mogła wpisać w swoim CV, pochalić się na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej, opowiedzieć bliskim, pokazać w swoich mediach społecznościowych. Karty z Twoimi fotografiami możesz zatrzymać na pamiątkę i wyciągnać po latach, jako wspomnienie ze szkoły. Magiczny bonus! innocent

W dniu 22.01.2023 oczekuj maila! wink

O wynikach konkursu poinformujemy Cię także poprzez stronę internetową www.csipz.pl/konkurs oraz w mediach społecznościowych Organizatora Konkursu – pierwszy będzie Facebook https://www.facebook.com/CSIPZ 

Powodzenia!

REGULAMIN KONKURSU

Przed wysłaniem zgłoszenia, zapoznaj się z Regulaminem Konkursu „Pokaż nam swoje zainteresowania”.

CZYTAJ REGULAMIN KONKURSU

Jesteś doradcą zawodowym, nauczycielem, psychologiem lub wychowawcą szkolnym?

Koniecznie powiadom o konkursie swoich uczniów!

POBIERZ PLAKAT

Powieś plakat w szkole, na korytarzu, w swoim gabinecie, w Waszej klasie i pokoju nauczycielskim. Opowiedz o konkursie na zebraniu, wyślij maila do rodziców, napisz informację na e-dzienniku.