Chcesz zatrudnić nową osobę do swojego zespołu. Potrzebujesz wykwalifikowanego specjalisty lub komunikatywnego pracownika fizycznego. Bez względu czy zatrudniasz 20 osób, czy 200 pracowników jesteś zmuszony zderzyć rzeczywistością jaka ma miejsce na rynku pracy. Kandydaci dyktują warunki, negocjują zasady współpracy oraz wciąż zwiększają swoje oczekiwania finansowe.

Z czego to wynika?

Jak przygotować się do aktualnych zasad panujących na rynku pracy?

Jak reagować, aby nie notować większego wskaźnika rotacji w swojej firmie?

Zapraszamy na szkolenie pracodawców, przedsiębiorców, członków Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Program szkolenia:

1. Od czego się zaczęło?

W tym module odkryjemy przyczynę obecnej sytuacji na rynku pracy. Zostaną omówione czynniki wpływające na niekorzystne zmiany oraz w jakim stopniu pracodawca może do tych zmian się przygotować i na nie reagować.

2. Jak Cię widzą tak Cię opiniują.

Zostaną omówione wszystkie kryteria na podstawie których pracodawca jest oceniany przez kandydata. W jaki sposób kandydaci opiniują firmy i instytucje. Jak postrzegają kulturę organizacyjną firmy na podstawie ich widoczności w Internecie. Skąd kandydaci pozyskują informacje o firmie.

3. Nietrafiony – zatopiony. Kandydat przejął stery.

Wielu pracodawców zastanawia się jakimi wartościami kieruje się dzisiejszy kandydat do pracy. Na co zwraca uwagę przy wyborze przyszłego miejsca zatrudnienia. Oraz jakimi kryteriami dyskwalifikuje pracodawcę, a do jakiego decyduje się zgłosić swoją aplikację. W tej części szkolenia zostaną omówione zbadane wcześniej wymienione czynniki.

4. Moc Employer Brandingu w procesie rekrutacji.

Publikacja standardowego ogłoszenia o pracę – czy rzeczywiście wystarczy aby dotrzeć do potencjalnych pracowników? W jaki sposób komunikować się kandydatami? Gdzie powinien być obecny pracodawca? Jakimi kanałami może docierać do odbiorców? Jakie narzędzia powinien znać, a jakie są już nieatrakcyjne w oczach kandydatów?

5. Ograniczony budżet – nieograniczone pomysły.

Znaczna część pracodawców rezygnuje z „walki” o wartościowego kandydata ze względu na duże koszty rekrutacji i wysokie wymagania finansowe kandydata. Pracodawcy nie są świadomi jakich wartości oczekuje kandydat i że nie w każdym przypadku bitwa rozgrywa się o wysokość wynagrodzenia. Podpowiemy w jaki sposób kreatywnie budować pozycję wartościowego pracodawcy.

6. Skuteczne działania – case study.

W tym module zostaną przedstawione realne przykłady pracodawców, którzy zmienili strategię kreowania swojego wizerunku oraz prowadzonych rekrutacji. Pokażemy prawdziwe zabiegi stosowane na rynku pracy, które mają pochodzenie z HR, PR, EB oraz z psychologii społecznej. Omówimy przypadki pracodawców obecnych podczas szkolenia.

Narzędzia, jakie będą stosowane podczas szkolenia:

  • Wyniki badania rynku pracy. Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia na potrzeby tego szkolenia przeprowadzi badanie opinii kandydatów – próba 100 osób szukających nowego miejsca zatrudnienia.
  • Case study – analiza przypadków kilku profili pracodawców obecnych na Dolnośląskim rynku pracy
  • Ćwiczenie/zadanie dla każdego pracodawcy
  • Zebrane opinie studentów studiów niestacjonarnych z uczelni państwowych oraz niepublicznych
  • Doświadczenie trenera jako Specjalisty ds. rekrutacji – 8 lat

Trener:

Anna Płoska – Specjalista ds. rekrutacji, z doświadczeniem zdobytym głównie w Agencjach Pracy. Dyrektor zarządzający w Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia. Trener biznesu, Coach i Doradca zawodowy. HR Business Partner dla małych i średnich przedsiębiorstw (np. Travelplanet.pl). Praktyk z pasją i zaangażowaniem do procesów rekrutacyjnych – uczestniczka ponad 100 rozmów kwalifikacyjnych jako Kandydat – na potrzeby badawcze do pracy dyplomowej. Jako Rekruter przeprowadziła setki rozmów kwalifikacyjnych, łamiąc schematy standardowego spotkania o pracę. Organizator Assessment Center, aktywizator zawodowy. Z wykształcenia specjalista ds. HR i PR.

 

Agenda:

9:00 – 10:30 I + II moduł

10:30 – 10:40 krótka przerwa

10:40 – 12:00 III moduł

12:00 – 12:30 przerwa kawowa/lunch

12:30 – 14:30 IV + V moduł

14:30 – 14:40 krótka przerwa

14:40 – 16:00 VI moduł

Serdecznie Zapraszamy!