11.09.2021 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się I stacjonarny Zlot Ponadczasowych Doradców Zawodowych.

To jedyne  wydarzenie, które zrzesza i edukuje, inspiruje oraz motywuje doradców zawodowych z całego kraju! Od 14 miesięcy online, a teraz również w realu!

Na liście uczestników, zarejestrowaliśmy już osoby m.in. ze Słupska, Gdyni, Warszawy, Poznania, Konina, Milicza i Oleśnicy.

Dla uczestników Zlotu przygotowaliśmy cały dzień pełen inspiracji i dobrej zabawy. Udział w I stacjonarnym Zlocie traktujemy jak powerbank. Naładowali pozytywną energią rozpoczniemy nowy rok szkolny 2021/2022.

Nasze spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00, natomiast rejestracja uczestników wystartuje o 9:30. W programie wystąpienia i element grywalizacji:

„Od ścinaczki papryk do autorki książek, czyli jak nie bać się życia i z odwagą testować swoją karierę zawodową”

 

Jeśli myślisz, że czasem jest za późno na zmiany, przekwalifikowanie zawodowe lub przeprowadzkę do innego kraju – nie znasz Martyny Flemming.

Zapraszamy na spotkanie z autorką czterech książek. Z wykształcenia instruktorka tańca, która po wielu latach wykonywania różnych zawodów, obecnie spełnia się zawodowo, robiąc coś, co dla wielu jest męskim zajęciem. Bo dla niej nie ma rzeczy niemożliwych.

  • wykonywała ponad 40 różnych zajęć (prac)
  • w latach 2002 – 2004 wystąpiła w 11 teleturniejach telewizyjnych
  • zwiedziła ponad 50 krajów (niektóre wielokrotnie)
  • ponad 50 razy zmieniała miejsce zamieszkania.
  • pół roku (2016-2017) podróżowała samotnie po Azji.
  • mieszkała w Norwegii, na Cyprze i w Holandii.

 

„Nastawienie na rozwój w pracy doradcy zawodowego”

Nastawienie na rozwój to zbiór przekonań, że pełny potencjał jednostki jest nieznany i że nie da przewidzieć się, ile każdy z nas może osiągnąć dzięki nauce i entuzjastycznej pracy. Jego przeciwieństwem jest nastawienie na trwałość – przekonanie, że każdy ma od urodzenia zdefiniowany poziom inteligencji, że nasze cechy są ustalone raz na zawsze i niewiele możemy z tym zrobić. Na nasze nastawienie składa się sposób, w jaki podchodzimy do wyzwań, pokonujemy przeszkody, jak zachowujemy się, gdy oczekiwany jest wysiłek, w jaki sposób traktujemy krytykę i jak patrzymy na sukcesy innych. Zapraszam na warsztat, podczas którego dowiesz się, jakie badania stoją za koncepcją Carol Dweck, i sprawdzisz, do którego nastawienia jest Ci bliżej. Dostarczę Ci także narzędzi wzmacniania nastawienia na rozwój u siebie i u klientów, z którymi pracujesz jako doradca zawodowy lub projektant kariery.

Wystąpienie Babary Habrych – Ambasadorki EPALE.

 

 

 

GRA NIESPODZIANKA – Zespół Alegra.pl

Nasze gry to forma dostarczenia innowacjinych narzędzi  dla nauczyciela, które służą realizacji lekcji rozwijających przedsiębiorczość, innowacyjność oraz pragmatyczne – biznesowe podejście do realizacji celów życiowych jakie stawiają przed sobą młodzi ludzie. Dotyczy skutecznej realizacji planów życiowych i aspiracje zarówno tych codziennych, jak i dalekosiężnych. Kluczowym elementem tych narzędzi jest wprowadzenie gier i mechanizmu grywalizacji. Poprzez zabawę i udział w grze, a potem przekładanie tego doświadczenia na własne realia młodzież uczy się korzystania z takich elementów jak:

  1. Dobre praktyki biznesowe, czyli wypróbowane i ugruntowane w biznesie sposoby oraz zasady działania, które zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu przedsięwzięcia.
  2. Konkretne narzędzia wykorzystywane w biznesie do realizacji celów. Narzędzia te są powiązane z tematyką, a jako przykłady mogą posłużyć tablica kanban, analiza SWOT czy wykres Ganta.
  3. Narzędzia związane z budowaniem własnej marki – świadome zarządzanie swoim wizerunkiem wzmacniające skuteczność działania i wywierania wpływu w różnych sytuacjach życiowych.

„Rozegraj dobrą lekcję” to idea – projekt, który obecnie skupia się na przygotowaniu dwóch bloków zajęciowych:

1) Gramy w projekt [5 lekcji] – lekcje służą uczeniu się spostrzegania różnych codziennych planów oraz inicjatyw jako projektów do realizacji. Szkolna dyskoteka, studniówka, wyjazd wakacyjny, remont swojego pokoju, huczna „osiemnastka”, koncert garażowego zespołu, osiedlowa rowerownia – wszystkie te inicjatywy są projektami, a biznes wypracował szereg rozwiązań, które ułatwiają ich urzeczywistnienie. W ramach lekcji uczniowie poprzez gry uczą się dobrych praktyk, które już w czasie pozalekcyjnym wykorzystują w praktyce realizując zespołowo wspólnie ustalony „SMARTny” cel.

2) Gra na czasie [5 lekcji] – lekcje służą uczeniu się dobrych praktyk biznesowych związanych z gospodarowaniem własnym czasem. Jak mówi Steven Covey „zaczynaj od tego, co najważniejsze”. Jednak zazwyczaj każdy nauczyciel przekonuje ucznia, że to co robi w ramach jego przedmiotu jest najważniejsze. Wynika z tego, że wszystko w szkole jest najważniejsze. Być może sztuka wyłaniania priorytetów, biznesowe metody planowania realizacji celu lub inna idea promowana przez Coveya „ostrzenie piły” będą dla młodego człowieka w przededniu wydarzenia jakim jest matura skutecznymi narzędziami.

 

„3 zasady do złamania jako Ponadczasowy Doradca Zawodowy”

Doradca Zawodowy to specjalista, który często pracuje w różnych środowiskach: z osobami bezrobotnymi, uczniami, osobami wykluczonymi zawodowo, z wypalonymi pracownikami korporacji lub z osobami planującymi założyć własną działalność gospodarczą. To specjalista, który pracuje w szkole, uczelni, w projektach europejskich, fundacjach, w instytucjach rynku pracy i publicznych służbach zatrudnienia. Nierzadko swoją pracę musi dostosowywać do sterty procedur, regulaminów i zasad, które ograniczają jego kreatywność. Z góry przyjmujemy, że nakładane na nas szablony są właściwe i niepodważalne. Boimy się spojrzeć na swoją pracę z innej strony, bo nie zawsze jesteśmy świadomi, że jest inna strona.

Podczas tego wystąpienia przedstawię Ci 3 zasady do złamania jako Ponadczasowych Doradca Zawodowy. Pokaże Ci jak można spojrzeć na swoje obowiązki, wychodząc poza ograniczające nas schematy.

Wystąpienie Anny Płoskiej – Pomysłodawczyni Zlotu Ponadczasowych Doradców Zawodowych.

 

 

PARTNERZY ZLOTU:

MIEJSCE ZLOTU:

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31 (informacje o budynku prześlemy mailowo Uczestnikom przed Zlotem)

ZAPISY:

Aby wziąć udział w Zlocie i dokonać zapisu, należy opłacić symboliczne wpisowe (50 zł), które pokryje koszty organizacji eventu.
Wpisowe jest bezzwrotne. Wyjątkiem będzie okoliczność odwołania Zlotu spowodowana obostrzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

ZAŚWIADCZENIA:

Osobom zainteresowanym wystawimy zaświadczenia MEN potwierdzające udział w Zlocie. Zaświadczenia będą do odebrania podczas wydarzenia. ODN podbije również chętnym dokumenty delegacji.

 

WYŻYWIENIE:

Nie zapewniamy pełnego obiadu, natomiast zorganizujemy poczęstunek kawowy oraz przekąski. W budynku A w WSB znajduje się bufet, z którego będzie można skorzystać podczas przerwy obiadowej.

 

Ilość Uczestników jest ograniczona! 

 

Wszyscy Uczestnicy biorący udział w Zlocie w pierwszym tygodniu września otrzymają maila z mapką dojazdu oraz wszystkimi informacjami organizacyjnymi, a na miejscu wydarzenia otrzymają pakiet materiałów ze Zlotu. Ponadto nasi partnerzy Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz platforma na rzecz uczenia się dorosłych EPALE przygotowali bezpłatne materiały (artykuły w formie książek, foldery) dla Uczestników Zlotu.

 

Zapraszamy do udziału w Zlocie!

 

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.