Mimo utrudnień, 2020 był dla nas naprawdę inspirujący!

Za nami już 8 Zdalnych Zlotów Ponadczasowych Doradców Zawodowych!

Każde spotkanie było niezwykle interesujące, z udziałem fantastycznych gości oraz Was Drodzy Uczestnicy szkoleń.

Podsumujmy co ciekawego wydarzyło się do tej pory…

6.05. 2020 r. wystartował 1 Zdalny Zlot Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Prowadzącą i organizującą pierwsze spotkania w ramach nowego cyklu szkoleń była Anna Płoska – dyrektorka zarządzająca CSIPZ, trenerka, nauczycielka akademicka oraz doradczyni zawodowa z krwi i kości. Temat przewodni to  ,,Własna firma 'Doradca Zawodowy’ – od czego zacząć i jak prowadzić?’’ Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób przygotować się do prowadzenia własnego biznesu związanego z doradztwem zawodowym. Zlot przyciągnął również sceptyków, którzy „wyszli” usatysfakcjonowani z części merytorycznej, która zaczyna się od 32 minuty spotkania (wcześniej była omawiana idea Zdalnych Zlotów Ponadczasowych Doradców Zawodowych).

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/1zlot/ 

4.06.2020 r. odbył się 2 Zdalny Zlot Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Tematem przewodnim był: „FRIS jako Kompas Kariery” (narzędzie dla Doradcy Zawodowego). Na spotkanie zaprosiliśmy Sylwię Majer – certyfikowaną trenerkę FRIS, rekruterkę i specjalistkę ds. Personalnych. Sylwia opowiedziała nam o zaletach modelu FRIS, wyjaśniła m.in. czym są długie ogony oraz jak FRIS pomaga w doborze ścieżki kariery zawodowej. Podczas spotkania odbyło się spontaniczne zaproszenie uczestników do udziału w stacjonarnym szkoleniu JAK TRAFNIE WYZNACZAĆ KIERUNEK KARIERY? FRIS® W ŻYCIU DORADCY ZAWODOWEGO. Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia jako Partner FRIS w 2021 roku planuje zorganizować kolejne szkolenia na temat stylów myślenia oraz działania, w formie interaktywnego webinaru.

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/2zlot/ 

6.07.2020 r. spotkaliśmy się podczas 3 Zdalnego Zlotu Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Do udziału w Zlocie został zaproszony gość specjalny – Klaudia Stano, która działa w fundacji Katalyst Education, w której współtworzy dwa innowacyjne i darmowe narzędzia edukacyjne on-line dla młodzieży: Mapę Karier oraz Pi-stację, a także prowadzi warsztaty dla nauczycieli, edukatorów oraz uczniów z zakresu doradztwa zawodowego i wykorzystania nowych technologii w nauczaniu. Temat spotkania brzmiał: ,,3 powody, dla których warto rozważyć pracę w trzecim sektorze”. Klaudia przekazała nam wiedzę na temat działalności organizacji pozarządowych w Polsce i wybrzmiało zdecydowanie więcej powodów niż tylko 3 🙂

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/3zlot/ 

6.08.2020 r. odbył się 4 Zdalny Zlot Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Zaprosiliśmy eksperta – Sławomira Szymczaka, doradcę zawodowego, menedżera oświaty oraz regionalnego lidera ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Temat przewodni spotkania brzmiał: ,,Kompetencje czy kwalifikacje? Nowe wyzwania w doradztwie edukacyjno-zawodowym” Rozmawialiśmy o: Kompetencjach i kwalifikacjach, Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji w Polsce i Europie, oraz o wyzwaniach stojących przed doradztwem w kontekście zmian w prawie i dokumentach strategicznych. Uczestnicy Zdalnego Zlotu jednogłośnie stwierdzili, że to spotkanie bardzo pomogło im zrozumieć pojęcia takie jak: ZSK, ZRK, Walidacja, PRK, ERK etc.

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/4zlot/ 

3.09.2020 r. miał miejsce 5 Zdalny Zlot Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Gościem specjalnym była Małgorzata Złocińska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, absolwentka filologii niemieckiej i angielskiej, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, specjalista w zakresie kompetencji kluczowych, trener procesu wspomagania, zwolenniczka nowych technologii. Temat spotkania: „Ciekawe i bezpieczne rozwiązania dla nauczycieli oraz doradców zawodowych z zastosowaniem TIK”. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przeprowadzić nienudną lekcję w klasie oraz poznaliśmy  programy do prezentacji, aplikacje, metody aktywizujące uczestników zajęć, a także przydatne pomysły do wykorzystania podczas zajęć online i offline. Jak wynika z naszych obserwacji ten Zlot był dla uczestników bardzo praktyczny, część z naszych odbiorców przesyłała nam efekty wdrożeń i usprawnień, jakie dokonali dzięki zdobyciu nowych umiejętności za sprawą naszej TIKowej ekspertki.

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/5zlot/ 

5.10.2020 r. to data 6 Zdalnego Zlotu Ponadczasowych Doradców Zawodowych, gdzie mieliśmy przyjemność gościć dwie niezwykle zaangażowane ekspertki: Agnieszkę Dobbek-Szuta oraz Agatę Kowalik-Zydek – współzałożycielki inspirującej grupy na Facebooku Kreatywni Doradcy Kariery. Agnieszka z zawodu jest psycholożką i doradczynią edukacyjno – zawodowym, a Agata pedagogiem, doradczynią edukacyjno – zawodowym, tutorką i trenerką myślenia wizualnego i efektywności osobistej. Temat spotkania brzmiał: „Być jak Sherlock Holmes – czyli doradca zawodowy na tropie informacji”. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym jak doskonalić warsztat pracy doradcy zawodowego, w jaki sposób poszukiwać potrzebne informacje oraz jak gromadzić i przechowywać zdobytą wiedzę, aby się nie pogubić i nie zwariować. W trakcie Zlotu został poruszony także ważny temat odpuszczania

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/6zlot/

5.11.2020 r. odbył się 7 Zdalny Zlot Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Gościem specjalnym wydarzenia był Tomasz Witek – trener strategicznego działania i zarządzanie EGO, właściciel firmy Biznesowe Centrum Szkoleniowo-Doradcze Tomasz Witek. Autor innowacyjnych projektów szkoleniowych w tematyce „ego”. Temat  naszego listopadowego spotkania brzmiał: „Jak potrójna zasada Pareto wpływa na pracę doradcy zawodowego?”. Tomasz wyjaśnił czym jest pojedyncza, podwójna i potrójna zasada Pareto, w jakich obszarach życia zasada ta może wzmocnić efektywność zawodową, a także jak jej zastosowanie wpływa na efekty pracy doradcy zawodowego. Ponadto nasz Inspirator zdradził nam kilka wskazówek jak uczyć i wychowywać dzieci oraz młodzież. A niektóre jego zdania były tak trafne i wartościowe, że zapisywaliśmy je na kartkach, aby zapomnieć. Z tego Zlotu Uczestnicy przygotowali najwięcej notatek. 

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/7zlot/ 

3.12.2020 r. uczestniczyliśmy w 8 Zdalnym Zlocie Ponadczasowych Doradców Zawodowych. Jako ekspert wystąpił debiutujący w spotkaniu online Piotr Grzelak – psychologa, szkoleniowiec, coach oraz wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu SWPS.  Omawianym tematem ostatniego Zlotu była ,,Ciemna strona perfekcjonizmu – jak sobie z nim radzić?’’ Podczas spotkania dyskutowaliśmy o tym, czym jest perfekcjonizm i prokrastynacja, jak rozpoznać nadmierny perfekcjonizm, a także jak sobie z nim poradzić. Mnóstwo przykładów i pomysłów do wdrożenia od zaraz!

Link do nagrania: https://csipz.pl/strefa-doradcy/8zlot/

Każde spotkanie było dla nas ogromną dawką wiedzy, pozytywnych emocji oraz wzbogaciło nas o nowe pomysły i doświadczenia.

Napiszcie, który Zlot był dla Was najbardziej przydatny i dlaczego, a my szykujemy się do organizowania kolejnych fantastycznych spotkań online.